Studenci pierwszego roku,

zapraszamy Was na Dni Adaptacyjne.

W dniach 23-27 września br., odbędzie się Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Zapraszamy wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, a także osoby chcące założyć firmę.

Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża zaprezentował swoją ofertę w Galerii Askana. 

W programie:

- Ramię robota – Sprawdź jak działa.

- Zaprogramuj sterowniki PLC

- Zobacz czym jest Arduino.

- Zmierz temperaturę kamerą termowizyjną.

- Zabawa na całego – Ścigaj się robotami.

- Drukarki 3 D – Testuj je z nami.

- Pokazy doświadczeń naukowych dla najmłodszych.

- Poznaj kadrę Wydziału Technicznego AJP.

- Porozmawiaj o sukcesach Wydziału.

- Specjalnie podczas akcji PUNKT REKRUTACYJNY NA STUDIA

 

Stoisko Wydziału Technicznego AJP cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. 

W dniu dzisiejszym, tj. 6 września 2019 r., Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Szanowni Państwo, 
serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej połączonej z Warsztatami Metodologii Pedagogicznej z cyklu spotkań "Wychowanie na motywach sztuki", która odbędzie się 5 - 8 września 2019 roku w Wisełce.

Gorzowskie oddziały Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych i Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, Biblioteka Główna Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zapraszają na spotkanie dyskusyjne nt. wyborów 4 czerwca 1989 roku.

W semestrze letnim grupa pracowników oraz studentów AJP wzięła udział w kursie dokształcającym z języka niemieckiego pn.: „Kurs języka niemieckiego na poziome A1+ /A2 realizowany w ramach programu Erasmus+”. Kurs przeznaczony był dla osób, które miały już styczność z tym językiem i chciały przypomnieć sobie zdobyte wcześniej wiadomości oraz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności językowe w tym zakresie.

Z powodu reinstalacji systemu PROLIB  Biblioteka Wydziału Humanistycznego w dniach 10-12 i 14.06.2019 r. czynna będzie w godzinach 9.00 - 15.00. 13.06.2019 r. biblioteka będzie nieczynna.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach Metodologii Pedagogicznej "Wychowanie na motywach sztuki",
które odbędą się w dniach 4-6.09.2017 r. w Wisełce.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Pobierz plik (Wisełka.pdf) Wisełka.pdf

Szanowni Państwo,

nasza Uczelnia przystąpiła do programu  pn. Koncepcja edukacji wojskowej studentów
w ramach Legii Akademickiej
, zaproponowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz  Ministra Obrony Narodowej. Działanie będzie realizowane  w semestrze letnim obecnego roku akademickiego. Celem programu jest edukacja wojskowa studentów i przygotowania przyszłego korpusu oficerskiego. Proces dydaktyczny w ramach Legii Akademickiej obejmuje trzy moduły realizowane w ramach czterech semestrów i dwóch (lub trzech) przerw wakacyjnych, z ogólnym założeniem realizacji większości treści teoretycznych w ramach procesu dydaktycznego poza programem kształcenia na danym kierunku prowadzonym w uczelni, a następnie zajęć praktycznych w jednostkach szkolnictwa wojskowego i jednostkach wojskowych. Program od samego początku ukierunkowany będzie na przekazanie treści dostosowanych do poziomu korpusu oficerów. Takie założenie pozwoli na maksymalne skrócenie procesu szkoleniowego zwłaszcza w ramach ostatniego modułu przygotowującego do egzaminu na oficera. Do programu przystąpić będzie mógł student uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie.
W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach modułu podstawowego, który to moduł szkolenia będzie realizowany w czasie pierwszego semestru. Zasadniczym jego celem będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej niezbędnej do odbycia szkolenia
w warunkach poligonowych.

Osoby, które chcą udział w programie, proszę o zgłaszanie się do sekretariatu Wydziału Humanistycznego do 7 listopada.

                    

                                                                                 

        Z poważaniem

       dr hab. Agnieszka A. Niekrewicz

 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top