|   EN

W terminie od 01 – 08.08.2011 odbył się wyjazd szkoleniowo – integracyjny przeznaczony dla studentów niepełnosprawnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim.

 W Mierzynie – miasteczku położonym nad malowniczym jeziorem –  studenci spędzili tydzień. W tym czasie brali udział w wielu szkoleniach, uczestniczyli też w zajęciach warsztatowych.
Pierwszy cykl warsztatów poprowadziła Marta Macała — doradca zawodowy. Spotkania obejmowały tematy związane z poznaniem siebie, rozwijaniem kreatywności oraz kontaktami interpersonalnymi. Z takim przygotowaniem studenci mogli uczestniczyć w kolejnych zajęciach, tym razem przygotowujących ich do aktywnego wejścia na rynek pracy. W ich trakcie studenci mieli okazję zaplanować swoją karierę zawodową, ustalić, w jaki sposób najlepiej szukać pracy oraz przeprowadzić próbne rozmowy kwalifikacyjne. Tę cześć szkolenia przygotowała psycholog i doradca zawodowy Marta Włodarczak. Gdy już studenci zdobyli wiedzę pozwalającą odkryć, jakimi są osobami i jak znaleźć wymarzoną pracę, została do opanowania najtrudniejsza sztuka — rozwiązywanie konfliktów. Specjalistką w tej dziedzinie była pedagog Aleksandra Walkowiak, która poprowadziła zajęcia praktyczne z pracy w grupie, do których nawiązaniem były informacje dotyczące sporów i ich pozytywnych oraz negatywnych stron. Na koniec pani Ola przybliżyła nam pojęcie wolontariatu.
Oprócz pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami, wyjazd był również okazją do wytchnienia i rozmowy. Była okazja, by wspólnie wybrać się na spacer, urządzić  grillowanie, był to także dobry czas na podsumowanie minionego roku akademickiego i zaplanowanie działań Rady Niepełnosprawnych Studentów na rok 2011/2012.

AD

Back to top